fbpx

Miks turundada LinkedInis?

Miks turundada LinkedInis

LinkedIn lansseeriti juba 17 aastat tagasi, kuid on siiani jäänud paljudele müsteeriumiks. 

Tegu on ametlikuma keskkonnaga kui Facebook, Instagram või Twitter ning seda põhjusega. Platvorm on mõeldud ettevõtlusele ja ärile suunatud inimestele, kes soovivad luua professionaalset kontaktide võrgustikku nii töötajate, töökoha või partnerite leidmiseks. LinkedIn on sotsiaalmeedia sinu karjäärile. Miks aga panustada ka sealsele turundustegevusele? 

Professioonaalne ärivõrgustik

LinkedIn on igasuguse networking’u ja ärisuhete arendamise väga hõlpsaks muutnud. Sul on võimalus kiiresti leida huvipakkuvaid ettevõtteid ning ilma vahesammudeta luua otsekontakt firmade esindajatega. LinkedInis on huvigrupid, millega liitudes saad ühendust võtta endale sarnaste huvidega inimestega, kellega arutada tööalaseid ideid, väljakutseid ja mõttelende. Nii saab LinkedInist potentsiaalseid partnereid, koostöid ja kliente. 

Vähese müraga platvorm

Kuna LinkedIni kasutatakse oma ärilise edu tagamiseks, mitte lihtsalt aja veetmiseks, on seal postitatud sisule teistsugused standardid kui näiteks Facebookis, kus võid oma uudistevoost leida väga kirjut sisu. LinkedIni kasutajad ootavad professioonaalset, asjalikku ja kvaliteetset infot. Tänu sellele on platvorm vähem risustatud ja läbimõeldud sõnumitel on suurem võimalus inimeste uudisvoogu sattuda. Kui su turundus- ja müügisõnumid on suunatud oma eriala spetsialistidele, saad LinkedIni kindlasti enda kasuks tööle panna.

Erialased teadmised

LinkedIn on ideaalne oma valdkonna uudistega tutvumiseks ja enesearenduseks. Huvipakkuvaid lehti ja gruppe jälgides saad trendidel silma peal hoida. Samuti postitavad mitmed ettevõtted asjakohaseid casestudy’sid, statistikat ning uurimusi, mida sa muudelt sotsiaalmeedia platvormidelt ei leia.

Lisaks töö- ning infootsingule annab Linkedin võimaluse läbi viia taustakontrolle ja hoida silma peal ka konkurentidel, kes oma töödest ja tegemistest sellel platvormil rohkem infot jagavad kui mujal. 

LinkedIn – efektiivne turunduskanal

Võrreldes teiste sotsiaalmeedia platvormidega toob LinkedInis turundamine kordades rohkem lead’e. Välismaal läbi viidud uuringu järgi on see lausa 227% efektiivsem kui teised sotsiaalmeedia platvormid. Uuring kinnitab, et LinkedInil on turundamiseks suur potentsiaal, olgugi et Eestis ei ole platvormi kasutamine tavaks veel saanud.

Korralikult optimeeritud LinkedIni leht aitab sellel ka Google otsingus ülespoole tõusta ja seal särada. LinkedIn jagab oma lehe optimeerimiseks ka soovitusi. 

LinkedIn reklaamid

LinkedIn pakub sulle kolme tüüpi reklaame – sponsoreeritud sisu, mis ilmub uudisvoos, sponsoreeritud sõnumeid LinkedIn Messengeris ja reklaame uudisvoo kõrval. 

LinkedIni reklaamihinnad võivad tunduda teiste platvormide kõrval krõbedad, kuid selle eest on soovitud sihtgruppidega kontakti ja müükide saavutamine palju efektiivsem. Eriti, kui sa tead, kuidas reklaame suunata ja seadistada. 

Kui sinu missiooniks on püüda tavatarbijat, ei pruugi LinkedIn sinule olla, aga ettevõtlus- ja äriinimestele teenuseid või tooteid pakkudes võib sellest platvormist saada su isiklik kullaauk, kui sinna strateegiliselt investeerida. 

Kui saame sind LinkedIni turundusega aidata, siis võta meiega ühendust.