fbpx

Millal on parim aeg postitada Facebooki?

Parim aeg postitada Facebooki?

Alates loomisest on Facebook kasvanud igal aastal nii aktiivsete kasutajate kui ka platvormil veedetud aja osas. See on endiselt üks enamkasutatavaid sotsiaalmeedia platvorme, kus on ligi 2,45 miljardit igakuist aktiivset kasutajat. Platvormi populaarsus teeb sellest suurepärase koha, kus oma ettevõtet tutvustada ja tegemisi kajastada. Selleks, et maksimaalselt suurendada kaasatust ja jõuda võimalikult laia publikuni, on hea tunda Facebooki trende ja statistikat. Selleks vaatame täpsemalt, milline on parim aeg postitada.

Millal aga on parim aeg postitamiseks?

Optimaalse postitamise aja leidmine võib aidata ettevõttel silma paista ja jõuda suurema publikuni. Bufferi (1) uuringust selgus, et parim aeg Facebooki postitamiseks on vahemik 13.00–15.00 nädala sees ja laupäeviti. Samuti leiti, et neljapäeviti ja reedeti on kaasatus lausa 18% kõrgem.

Teistest uuringutest on selgunud, et parim aeg Facebooki postitamiseks on:

neljapäeviti ja reedeti vahemikus 13.00-15.00; [Hubspot]

neljapäeval kell 8.00; [TrackMaven]

ajavahemikus 13.00–14.00 nädala lõpus ja nädalavahetustel; [CoSchedule]

väljaspool parimat aega. [Buzzsum0] 

Selgub, et tõhusaim aeg postitamiseks on nädala teine pool vahemikus 13.00-15.00. Samas, kui kõik hakkavad just selles vahemikus postitama, siis võib juhtuda, et parim aeg postitamiseks võib olla hoopis halvim aeg. Oletame, et uuring ütleb, et parim aeg postitamiseks on reedel kell 18.00. Siis üritavad kõik just sel ajal oma jälgijatele sisu avaldada ja tiheda konkurentsi tõttu tegelikult ei jõua need postitused vaatajaskonnani. Õnneks on parimal postitamise ajal suhteliselt lai vahemik ning jätab palju ruumi katsetamisele. Seega, kui küsida, millal on parim aeg Facebooki postitamiseks, siis ühte konkreetset aega ei ole. 

Leidmaks enda ettevõttele just seda õiget hetke, siis esimene koht sellega alustamiseks on Facebook Insights. See on tasuta tööriist ning selle kasutamiseks peab sinu konto olema seotud Facebook business kontoga. Seda on võimalik teha siin: https://business.facebook.com. Tööriista leidmiseks mine oma Facebooki business kontosse ning edasi: Ads manager>All Tools>Audience Insights. 

Mida jälgida Facebook Insights’s, et leida postitamiseks parimat aega?

Analüüsi oma publikut. Vaata, kes on su jälgija (naine, mees, vanus, rahvus jne)? Kust ta tuleb (piirkond, ajavöönd)? Millega tegeleb (kas ta on 9.00-17.00 tööinimene või kodune ema)?

Analüüsi, millal su jälgijaskond kasutab aktiivselt Facebooki. Näiteks, kui see on suurim ajavahemikus 10.00-15.00, siis postita just sellel ajal.

Analüüsi oma postitusi, mis on olnud edukad. Mis kell sa postitasid, mis päeval ja mis sisuga? Kas sisu oli sponsoreeritud (boostitud) või mitte?

Eksperimenteeri erinevate kellaaegadega erinevatel päevadel. Trendid võivad muutuda – mis täna töötab ei pruugi seda teha homme. 

Eksperimenteeri ka postituste sisuga samadel kellaaegadel. Näiteks esmaspäeval kell 9.00 teed pildiga postituse ja järgmine esmaspäev kell 9.00 teed Facebook live’i. Nii saad teada, milline sisu sinu publikut kõige enam huvitab.

Iga ettevõte on ainulaadne. Soov teada saada, millal on sinu jälgijad kõige aktiivsemad ja milline on parim aeg postitamiseks, siis tuleb katsetada, jätkata katsetamisega ning veelkord katsetada. 

Sotsiaalmeedia on võimas viis igas suuruses ettevõtte potentsiaalsete klientideni jõudmiseks. Leia enda jaoks see õige platvorm, kellaaeg ja sisu, mis sinu sihtrühma enim kõnetab. Seega soovitame katsetada, proovida ja avastada, sest suurepärane turundus sotsiaalmeedias võib tuua ettevõttele märkimisväärset edu, luues pühendunud jälgijaskonna. Kui jääd ise selle kõigega hätta, siis võta ühendust Kirjukoera sotsiaalmeedia agentuuriga.

Kasutatud kirjandus:

Buffer.com raamatukogu

https://buffer.com/library/best-time-to-post-on-facebook

Lifewire.com blogi

https://www.lifewire.com/best-time-to-post-on-facebook-3485796

Sproutsocial.com artikkel

https://www.google.com/amp/s/sproutsocial.com/insights/facebook-stats-for-marketers/%3famp

Techwyse.com artikkel

https://www.google.com/amp/s/www.techwyse.com/blog/social-media-marketing/facebook-organic-marketing-rising-from-the-dead/amp/